Dziś jest: Sobota 28 maja 2016 imieniny: Augustyna i Jaromira

BIP

BIP

Kapital Ludzki

EFS

3latki

3latki

Liceum

Obsluga techniczna
ALFA TV

Strona archiwalna

Jezioro Młyńskie "OGÓRKOWE"

     Każdego roku w lipcowe dni nad "Jeziorem ogórkowym" odbywa się Jarmark. Kalisz Pomorski staje się w wówczas nieoficjalną "światową stolica ogórka". Niepodzielnie włada wtedy kolor zielony i dobra zabawa. Odbywają się koncerty muzyczne gwiazd polskiej estrady, konkurencje sportowe, ogórkowa loteria z atrakcyjnymi nagrodami oraz jarmark rękodzieła artystycznego.
     Na gości czekają słoje z ogórkami zarówno małosolnymi jak i kiszonymi. Kulminacyjnym punktem uroczystości jest zatopienie beczek z ogórkami w jeziorze Młyńskim oraz wyłowienie tych zatopionych podczas zeszłorocznego festynu, które od roku spoczywają na dnie Jeziora Ogórkowego.
     Więcej informacji na temat tego jeziora, Ogórkowym zwanym zwyczajowo, a historycznie - Młyńskim, zamieszczono na portalu wielopokoleniowym kaliskiego Liceum: "My-Kalisz Pomorski-okolice-świat", w zakładce "Nasz przewodnik", artykuł: "Perła kaliskich jezior".
http://www.liceum.kalisz.pl/

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia